-->

AYALA TOUR INTERNATIONAL

www.ayalatour.com

BOSNA & HERSEK TURU ( TRABZON’DAN UÇAKLA)19-22 MAYIS 2017 (3 GECE 4 GÜN)

"570 EURO HERŞEY DAHİL SARAYBOSNA- TRAVNİK- MOSTAR-BLAGAY-POÇİTEL"

1.GÜN 19 Mayıs 2017 Cuma : TRABZON–İSTANBUL-SARAYBOSNA-TRAVNİK

 • Trabzon Havalimanı İç Hatlar Terminali’nde sabah saat 03:45’te buluşma. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Pegasus Havayolları’nın tarifeli seferi ile saat 05:05’de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na uçuş.06:35’de varışın ardından Dış Hatlar Terminali’ne geçiş.Pasaport işlemlerini müteakip Pegasus Havayolları’nın tarifeli seferi ile saat 9:30’da Saraybosna’ya uçuş.1,5 saatlik bir uçuşun ardından yerel saatle saat 10:00’da Saraybosna Havalimanı’na iniş. Pasaport işlemlerinden ardından TUR rehberi tarafından karşılanma ve özel otobüsle Saraybosna’ya 90 km. mesafede bulunan ve vezirler şehri olarak bilinen Travnik’e hareket. Yol üzerinde bulunan ve savaş sırasında birçok insanın şehit edildiği Ahmiç Köyü’nü ziyaret ediyoruz. Bu ziyaretin ardından güzergah üzerindeki bir restorantta öğle yemeği molası veriyoruz ( Meşhur Tavuk Çevirme). Travnik’e varışımızın ardından Travnik Kalesi’ni ziyaret ediyor. Bu Tarihi Osmanlı Kale’sinden şehir manzarası. Kale ziyaretinin ardından 300 yıllık İbrahim Paşa Medresesi ve Alaca Camii’ni ziyaret ettikten sonra, Fatih Sultan Mehmet’in su içtiği ( Göksu) Plava Voda’yı ziyaret ve Lufina Kahve’de kahve ve baklava ziyafeti. Tarihi dokusunu korumuş Travnik sokaklarında gezinti ve ardından Saraybosna’ya hareket. Saraybosna Başçarşı’da ünlü bir restaurantta akşam yemeğimizi yiyoruz. Yemek sonrası konaklama için Saraybosna’daki otelimize yerleşme ve serbest zaman. ( Konaklama : Hollywood Otel****Saraybosna) Oteli İncelemek İçin BURAYA Tıklayınız

  2.GÜN 20 Mayıs 2017 Cumartesi : SARAYBOSNA

 • Otelde alınan kahvaltının ardından Saraybosna turumuza başlıyoruz. İlk olarak Bosna Savaşı döneminde Saraybosna’nın dış dünyaya açılan tek kapısı olan Savaş Tüneli ve Müzesini ziyaret ediyoruz .Ardından Osmanlı Kalesi Beyaz Tabya’nın gezilmesi ve buradan Saraybosna şehir manzarasını seyir. Aliya İzzetbegoviç’in kabrinin de bulunduğu Kovaçi Şehitliği’ni ziyaret ediyoruz. Avrupa’nın en müstesna Osmanlı çarşısı olan Başçarşı’yı geziyoruz. Şehrin dinsel kozmopolitliğini yansıtan Gazi Hüsrev Bey Camii, Katolik Katedrali, Ortodoks Kiliseleri, Musevi Sinagogu, Saat Kulesi, Osmanlı döneminden beri ara vermeden eğitim vermekte olan Kurşunlu Medresesi, tarihi Osmanlı Hanı Morica Han, Savaş Döneminde 68 Bosnalı insanın hayatını kaybettiği Markale Pazarı, Fatih Sultan Mehmet’e hediye edilen Hünkar Camii, 1. Dünya Savaşı’nın çıktığı yer olan Latin Köprüsü, Bosna Savaşında Sırplar tarafından bombalanan ve günlerce yanan, milyonlarca kitabın ve el yazması eserin yok edildiği Milli Kütüphane görülecek yerler arasındadır. Öğle yemeği ( Meşhur Boşnak Köftesi) ve ardından serbest zaman.Akşam yemeği ( Meşhur Boşnak Böreği) yemek için buluşuyoruz ve yemek sonrasında Saraybosna’daki otelimize dönüş ve konaklama. . ( Konaklama : Hollywood Otel**** ,Saraybosna) Oteli İncelemek İçin BURAYA Tıklayınız

  3.GÜN 21 Mayıs 2017 Pazar : MOSTAR-POÇİTEL-BLAGAY

 • Otelde alınan kahvaltının ardından Mostar’a hareket .Mostar yolculuğumuz , verilecek molalarla yaklaşık 2,5 saat sürecektir.İlk molamızı Konjic( Konyitz) şehrinde Osmanlı’dan günümüze kadar gelmiş , restorasyonu Türkiye tarafından yapılan meşhur Konjic Köprüsü’nü görüp gezmek için veriyoruz.Daha sonra Neretva Nehri kenarında çay , kahve keyfi için 2. bir mola veriyoruz.Balkanlar’da Osmanlılar tarafından yapılmış olan ilk Türk köyü Poçitel’i ziyaret ediyoruz. Buna Nehri’nin kaynağının tam yanı başında bulunan ve 15.yüzyılda bölgeye Osmanlı dervişlerinin ulaşmasıyla inşa edilen Blagay Tekkesi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından , Buna Nehri’nin kenarında bulunan balık restorantlarının birinde öğle yemeğini ( kırmızı alabalık) yiyoruz. Yemek sonrasında Mostar Şehri’nde Bosna tarihinde efsaneleşen Mostar Köprüsü’nü ziyaret . Köşki Mehmet Bey Camisinden Mostar’ı seyir ve Karagöz Camisini ziyaret. Mostar’daki şehitliği ziyaret ve serbest zaman. Saraybosna’ya hareket etmek için toplanıyoruz. Saraybosna’ya dönüşte akşam yemeği olarak Mostar Saraybosna arasında yer alan Jablanica’da bir restorantta akşam yemeği molası veriyoruz (Meşhur Kuzu Çevirme). Yemek sonrası Saraybosna’ya hareket .Otele varış ve serbest zaman.

  4. GÜN 22 Mayıs 2017 Pazartesi : SARAYBOSNA-İSTANBUL-TRABZON

 • Otelde alınan kahvaltıdan sonra serbest zaman. Saat 12:30’da otel önünde buluşma ve aracımızla Saraybosna’nın su kaynağı, Igman Dağı’nın eteklerindeki Vrelo Bosna Parkı’na gidiyoruz. Saat 16:00’da otelde buluşma ve Saraybosna Havaalanı’na hareket. Saat 17:40’ta Pegasus Havayolları’nın tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuş.Yerel saatle saat 20:10’da İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na iniş. Saat 23:30’da Pegasus Havayolları ile Trabzon’a uçuş.Saat:01:00’da Trabzon’a varış.

 • FİYATA DAHİL OLANLAR:

  Trabzon- Saraybosna Gidiş – Dönüş Uçak Bileti ( Pegasus Havayolları)

  Otel-Havaalanı arası tüm transferler

  Otelde alınacak olan 3 açık büfe kahvaltı

  Saraybosna Savaş Tüneli Giriş Ücreti

  Saraybosna Vrelo Bosna Parkı Giriş Ücreti

  Travnik Kalesi Giriş Ücreti

  Blagay Tekkesi Giriş Ücreti

  Mostar’da Tarihi Mostar Köprüsü’nün bombalanarak yıkılışını izleme ücreti

  Travnik Lutfina Kahve’de kahve ve baklava ikramı

  4* Hollywood Hotel , Saraybosna 3 Gece Konaklama ( Kapalı Yarı Olimpik Havuz , Sauna ve Fitness Ücretsiz)

  Tur programında belirtilen tüm geziler

  Profesyonel Türkçe Rehberlik

  Öğle ve akşam yemekleri ( 3 Öğle 3 Akşam Yemeği)

  FİYATA DAHİL OLMAYANLAR:

  Rize-Trabzon Arası Ulaşım.

  Şahsi Harcamalar

  Otel Ekstraları

  Yurtdışı çıkış harcı (15 TL)

  Yemeklerde alınacak ekstra içecekler

  Programda belirtilmeyen tur ve transferler

  Molalarda alınacak çay, kahve vb. içecekler

  ÖDEME : Ödeme Şekli : Ön Ödeme bedeli 200 Euro olup , kalan bakiye 100 Euro Aralık 2016, 100 Euro Ocak 2017, 100 Euro Şubat 2017 , 70 Euro Mart 2017 aylarında ödenmelidir. .

  ÖNEMLİ NOT : Ön ödeme bedeli olan 200 Euro hiçbir surette geri ödenmez ve isim değişikliği yapılamaz.

  KONTENJANIMIZ SINIRLI OLUP , TURUMUZ KESİN HAREKETLİDİR.

  scroll up