fiyat 50 ₺
Book Now

Ayder Turu – HERGÜN

Terrible
Created with Sketch.

Lokasyon

Ayder Yaylası

Created with Sketch.

Tur Tipi

Günübirlik Tur

Created with Sketch.

Tur Kapasitesi

Limitsiz

Created with Sketch.

Rehberlik

Ücretsiz

DETAYLAR

HERGÜN AYDER TURU

          Ayala Tour farkıyla hergün Ayder Yaylası Turu.

Ayder Turumuzu; Fırtına Deresi üzerinde bulunan Tarihi Taşkemer köprüler, Zipline (Tel Üzerinde Uçma Aktivitesi), Şenyuva (Çinçiva), Palovit Şelalesi, Zilkale gezileri ile zenginleştirdik.

  • TUR PROGRAMI : 

Rize Merkezde bulunan firmamız Ayala Tour önünde siz değerli misafirlerimizi karşıladıktan sonra Ayder Turu için hareket ediyoruz.

Karadeniz sahil şeridi üzerinde bulunan Çayeli, Pazar,  Ardeşen ilçelerinden  son olarak Atmaca Heykeli yanında son katılımcılıları aldıktan sonra  karşımıza Kaçkar Dağlarını aldığımız muhteşem manzara ile Fırtına Vadisine giriyoruz. Vadinin muhteşem doğal ambianzı eşliğinde ilerlerken etrafımızda bulunan, birbirinden uzak Rize mimarisi ile süslenmiş evleri görünce çok etkileneceksiniz.

Fırtına Vadisi üzerinde turumuzun ilk mola noktası olan Timisvat Köprüsü (Osmanlı Köprüsü)’nde duruyoruz. 18. yüzyılda osmanlılar tarafından yapılan Timisvat Köprüsünün zemini taş döşemeli, korkulukları ve gövdeside kesme düz taştan yapılmıştır. Köprünün ihtişamında fotoğraf çektirebilir ayrıca kalp rahatsızlığınız yoksa Zipline (Tel üzerinde uçmak) aktivitesine de katılabilirsiniz.

Vadi boyunca devam ederek Rizenin en az nüfuslu, bir o kadarda bozulmamış yapısıyla otantik Çamlıhemşin ilçesine çok kısa uğradıktan sonra yolun sağından Çat Vadisine giriyoruz. Aracımızla dere boyu muhteşem manzara eşiliğinde yavaş yavaş ilerlerken karşımıza bir çok televizyon dizi ve sinemalarının çekildiği Şenyuva Köyü çıkıyor.

Çinçiva kahvesinde Şenyuva Köprüsü manzarası ile enfes organik çayın tadına bakarken, günün en güzel karelerini fotoğraflayarak bu anı ölümsüzleştiriyoruz. Yaklaşık 30 dakika olarak ayırdığımız Şenyuvadan ayrılarak devam ediyor ve Zilkale’ye geliyoruz. Tabi Zilkale’ye gelmeden Kaleyi ilk gördüğümüz noktadan aracımızı durduruyor ve fotoğrafını çekiyoruz.

Zilkale denizden yaklaşık 750 metre yüksekliktedir. Vadinin beline kurulduğundan aşağıdan akan fırtına deresinden yüksekliğide tam 100 metredir. 14. yüzyılda Rumların Kommenos Krallığı döneminde yapılan Zilkale üzerine çıktığınızda kendinizi adeta bir kartal yuvasında hissedeceksiniz.

Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yapılan değerlendirmede Türkiyenin en görkemli Kalesi Zilkale seçilmiştir. Zilkaleyi yılda yaklaşık 400 bin kişi ziyaret etmektedir. Zilkaleden ayrılıyoruz yolumuza devam ederken buseferki durağımız Palovit Şelalesi….

Karadenizin en yüksel debili şelalelerinden olan Palavit Şelalesi 15 metre yüksekten akmaktadır. Kaçkar Dağları Milli Parkı içerisinde, etrafı tamamiyle gür ormanlarla kaplı olan şelaleyi karşısında bulunan plartformdan izleyebiliyor dileyen misafirlerimiz köpük köpük akan çağlayanın altında oluşan gölün kenarına inebilirler.

Palovit Şelalesinde yaklaşık 30 dakika kaldıktan sonra geri dönüyor tekrar Çamlıhemşin ilçesine geliyoruz.

Buradan Hala deresi boyunca Ayder Yaylası yoluna giriyoruz. 30 dakikalık mis kokulu cennet yeşili ladin ormanları arasında derenin gür sesi altında yaptığımız yolculuktan sonra bütün ihtişamıyla  karşımızda dünyanın en güzel yerlerinden olan Ayder Yaylası çıkıyor. Ayder Yaylasında bizleri tulum ile oynanan horon halkaları karşılıyor.

Denizden 1220 metre yükseklikle bulunan  Ayder Yaylası içerisinden geçen Kavrun deresi, etrafını kaplayan çam ormanları ile bölgenin oksijen deposu durumuda… Gelintülü Şelalesi, Kalegon ve Treekink parkurunda yürüyüşlerle şehrin sitresini ve negatif elektriğini toprağa veriyoruz….

Saat 18 sularında Ayder Turumuzu sonlandırıyoruz ve geldiğimiz yol güzergaından Rize’ye dönüyoruz.  Bir sonraki AYALA TOUR organizasyonunda buluşmak ümidiyle….

ayder turu

  • AYDER TURU HAKKINDA DETAYLI BİLGİ İÇİN WHATSAPP’TAN VEYA CANLI DESTEK HATTIMIZDAN HEMEN BİZE YAZABİLİRSİNİZ…

AYDER TURU

AYDER TURU

AYDER TURU

AYDER TURU

AYDER TURU
AYDER TURU
Devamını gör

Tur İçeriği

Ayder Yaylası
Ayder Yaylası

Ayder 1300 lü yıllarda Halalılar tarafından kurulmuştur. Rize'nin Çamlıhemşin ilçesinin 19 km güneydoğusunda yer alan 1350 m rakımda ladin ve kayın ormanlarıyla kaplı bir yayladır

Ek Hizmetler

  • Lüks araç ile ulaşım.
  • Araç içi ikramlar.
  • Profesyonel rehberlik hizmetleri.

Tur Lokasyonu

Yorumlar

0/5
Terrible
Toplam 0 yorum yapıldı.
Mükemmel
0
Çok iyi
0
Ortalama
0
Düşük buldum
0
Olumsuz
0
Toplam 1 - 0 arası yorum gösteriliyor.

Sende bir yorum yaz...

Created with Sketch.
Fiyat 50 ₺

Yönetci

admin

2019dan beri...

149 Yorum

Bunlarıda Beğenebilirsin

E-Bültenimize Üye Olun

Ücretsiz bültene üye ol, fırsatları kaçırma...

WhatsApp WhatsApp'tan yazın...