fiyat 450 ₺
Book Now

Doğu Ekspresi Turu

Not Rate
Created with Sketch.

Lokasyon

Doğu Ekspresi

Created with Sketch.

Tur Tipi

Konaklamalı Tur

Created with Sketch.

Tur Kapasitesi

Limitsiz

Created with Sketch.

Rehberlik

Ücretsiz

DETAYLAR

Ayala Tour Farkıyla DOĞU EKSPRESİ TURU

“Her 15 Günde Bir”

doğu ekspresi turu

KARS ANİ HARABELERİ, ÇILDIR GÖLÜ DOĞU EKPRESİ TURU !!

Kars’ın büyülü dünyasını keşfetmeye hazır mısınız ??
Her sabah güneşin ilk doğduğu,kışın karın ilk düştüğü şehir..Orta Asya ve Kafkaslara açılan,doğa güzellikleri,farklı kültürlerin harmanladığı Kars’ı keşfetmeye henüz geç kalmış değilsiniz. Keyif alıp “tadı damağımda kaldı” demek için ve Kars tarihinin güzelliklerini daha yakından görebilmek için Ayala tur farkı ile kayıtlarımız tüm hızıyla devam etmektedir..

 

1 gece konaklamalı doğu ekspresli kars turu
Kars – çıldır gölü- ani harabeleri
Hareket saati: 04.00

Turumuza sabah saatler 04.00’ü gösterdiğinde ofisimizin önünde toplanıp hareket ediyoruz. Araç içinde alacağımız kahvaltımızı alıyoruz.
İlk durağımız Çıldır Gölü’nde balıkçıların Sarı Balık (sazan) olarak adlandırdıkları balıkları avlamak için, buz tutmuş gölün yüzeyinde oyuklar açarak attıkları ağları toplamalarını da seyretme imkanı bulabileceğimiz bu keyifli noktada atların çektiği kızaklarla Çıldır Gölü’nün üzerinde kızakla kısa bir tur atma keyfini yaşamayı da ihmal etmiyoruz. Kızak turumuzun ardından Kars şehir merkezine hareket ediyoruz. Şehir merkezinde öğle yemeğini yedikten sonra kars merkez gezimize başlıyoruz. Rus işgali sırasında kesme taşlardan kilise olarak inşa edilen, Kars’ın geri alınması ile cami’ye çevrilen Fethiye Camii. Sonrasında Havariler Kilisesine (Kümbet Camii) geçiyoruz . Dış cephesinde yer alan 12 Havari sembolüyle bilinen ve dönem dönem kilise ya da cami olarak kullanılmış bin yıllık bir başyapıtı görüp fotoğraflama imkanı bulduktan sonra Kars Kalesi’ne çıkıyoruz. Tüm şehrin ayaklarınızın altında görülebildiği bu noktada Kars şehrinin manzarasına karşı içeceğimiz çaylarla içimizi ısıtıp, Kars kültürünü daha yakından tanımamızı vesile olacak olan Aşıklar Evi ziyaretimizi tamamlıyoruz. Bir sonraki durağımız Unesco Dünya Miras listesine eklenen 1001 kiliseli şehir olarak tarihte isminden sıkça söz ettirmiş ve Ermenilere başkentlik yapmış Ani Harabeleri… Ermenistan sınırımızı oluşturan Arpaçay’ın kıyısına kurulmuş bu önemli yerleşim yeri, günümüzden bin yıl önce 100.000 kişinin üzerinde nüfusa ev sahipliği yaparken günümüzde ise bir harabe konumundadır.

Volkanik renkli taşlarla yapılmış kiliseler ve katedrallerin kar üzerindeki renk cümbüşü sizleri kendisine hayran bırakırken, Türklerin Anadolu’da inşa ettikleri ilk cami olan Ebu-l Menuçehr Camii’nin Arpaçay’ı ve Ermenistan sınırını kapsayan manzarası birbirinden güzel fotoğraflar çekmenize olanak sağlayacaktır. Keseli Kilise, Resimli Kilise,Büyük Katedral (Fethiye Camii),Surlar, Aslanlı Kapı, Emir Manuçehr Camii gibi önemli eserleri gezip Selçuklu sarayını dışardan gördükten sonra Ani Harabeleri’ndeki gezimizi sonlandırıyor. Akşam saatlerinde otelimize geçip akşam yemeğini aldıktan sonra. Kars kafkas dansı ve canlı müzikli mekânmızda eğlencemizi sürdürüyoruz.
2.gün
08.00 hareketli doğu ekspresi ile yaklaşık 4 saat sürecek tren yolculuğu ile Dadaşlar diyarı erzuruma hareket ediyoruz.

 

Saat 12.00’ı gösterdiğinde Erzurum garında bizi bekleyen aracımizla Erzurum’un özel lezzetlerinden olan çağ kebabı yemek üzere gel gör cağ kebap salonuna geçiyoruz. Yemeğimizi aldıktan sonra şehir merkezini gezmeye başlıyoruz. Ilk durağımız oltu taşı mekanı olarak bilinen rüstem paşa sarayı(tashan)’ı ziyaret ediyoruz burda yapacağımız kısa süreli gezi ve alış-veriş sonrası şehrin en eski yapılarından olan yakutiye medresesini ziyaret ediyoruz. Rehberimizin bilgilendirmesini dinledikten sonra 6000 kişi kapasiteli 4500 kişinin namaz kılabileceği tarih kokan ulu camiye doğru yol alıyoruz. Ulu cami gezisinden sonra değişik hikayelere ve figürlere sahip olan erzurumun sembolü haline gelen çifte minareli medreseyi ziyaret ediyoruz. Erzurum kalesini panaromik bir şekilde ziyaret ettikten sonra kongre binasına doğru yol alıyoruz burda yapacağımız gezi sonrası kısa süreli videolu anlatımı dinliyoruz. Ardından palandöken dağında yapacağımız teleferik turu sonrası turumuzu noktalayip rizeye doğru yol alıyoruz.

 

DOĞU EKSPRESİ TURU HAKKINDA DETAYLI BİLGİ İÇİN CANLI DESTEK HATTIMIZDAN HEMEN ŞİMDİ YAZABİLİRSİNİZ…

Devamını gör

Tur İçeriği

Ek Hizmetler

  • Lüks araç ile ulaşım
  • Seyahat sigortası
  • Tursab güvencesi
  • Araç içi ikramlar

Tur Lokasyonu

Yorumlar

0/5
Not Rate
Toplam 0 yorum yapıldı.
Mükemmel
0
Çok iyi
0
Ortalama
0
Düşük buldum
0
Olumsuz
0
Toplam 1 - 0 arası yorum gösteriliyor.

Sende bir yorum yaz...

Created with Sketch.
Fiyat 450 ₺

Yönetci

admin

2019dan beri...

149 Yorum

Bunlarıda Beğenebilirsin

E-Bültenimize Üye Olun

Ücretsiz bültene üye ol, fırsatları kaçırma...

WhatsApp WhatsApp'tan yazın...