fiyat 1050 ₺
Book Now

Gap Turu

Created with Sketch. Doğu Anadolu
Not Rate
Created with Sketch.

Lokasyon

Doğu Anadolu

Created with Sketch.

Tur Tipi

Konaklamalı Tur

Created with Sketch.

Tur Kapasitesi

Limitsiz

Created with Sketch.

Rehberlik

Ücretsiz

DETAYLAR

Ayala Tour Farkıyla GAP Turuna çıkıyoruz.

YAKINDA!

gap turu rize

TUR PROGRAMI

1.GÜN   
DİYARBAKIR’DA KAHVALTI
 

DİYARBAKIR

Diyarbakır Ulu cami, 4 ayaklı Minare, 10 gözlü köprü, Diyarbakır Tarihi, Surları, Diyarbakır’ın Fethi ile bilgi verilecek.
 

 

 

BATMAN

 

 

 

HASANKEYF

El rızk Camii. Tarihi Köprü, Büyük Saray,

Küçük Saray, Zeynel Bey Türbesi.( yeni Hasankeyf’e taşınmış.) Darphane- Sümerbank, Kale Kapıları, Hamam, İmam Abdullah ve Varkena Türbeleri(taşınmış)

Hasankeyf’te Serbest Zaman, Alışveriş.
 

 

 

 

MİDYAT

 

 

 

 

 

 

MOR GABRİEL MANASTIRI

 

MİDYAT KONUK EVİ

 

Meşhur Süryani kilisesini Mor Gabriel (Deyrul Umur) Manastır’ını ziyaret. Ana Kilise, Justinianus Kubbesi, Nekropol, Diğer bölümler. Meryem ana kilisesi, Kırklar’ın kemiklerinin saklandığı mezarlar, tavanlardaki altın , gümüş süslemelerin Moğollar tarafından talan edilmesi, Mor Gabriel’in mezarının  kendi isteğiyle yere yapılmasını, hazreti İsa’nın son gecesindeki  resmini,

Midyat Konuk evini ziyaret, Telkari çarşısında Gümüş alışverişi, Tarihi Midyat Taş Konaklarını ziyaret. Alışveriş için boş zaman, Midyat  taş

1.GECE. MARDİN’DE TUGHAN OTEL’DE KONAKLAMA

 

2.GÜN GEZİLECEK YERLER   
 

MARDİN

 

KASIMİYE MEDRESESİ

Medresedeki Sultan Kasım ve kardeşinin türbelerini Ziyaret, Tarihi çeşmeyi ev efsanesini, duvardaki kan izlerini, Akademik personel ‘in kaldığı odalar, alçak kapılarını, mezheplere ait camiler, çeşitli bilim dallarına ait sınıflar, kapıların alçak yapılmasının nedenleri. Tavandaki İşaretlerin taşıdığı anlamlar. Göz ameliyatlarının yapıldığı odalar. Mardin Ovasını seyretme.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

MARDİN

 

 

 

 

 

 

 

 

 

DEYRUL ZAFERAN MANASTIRI

Deyrul Zaferan Manastır’ı, Güneş Tapınağı, Nekropol, Meryem ana Kilisesi, Mor Hananyo Manastırı. İlk matbaa makinesi, patriklerin taşındığı tahtırevan, vaftiz kurnası, haftada 3 gün yapılan ayinleri yöneten din adamlarına ait fildişinden ve cevizden yapılan vaız kürsüleri
 

ULUCAMİ,

Tarihi, Kitabeleri, Saka-ı Şerif’i tavaf, 600 yıllık minber’i, Camiyi yaşatma için yapılan Kutbettin İlgazi tarafından yapılan bağışlar, Minarelerinin maruz kaldığı olaylar. Medresesi. Çifte minaresi. 16 tane kitabesi. Cennetle müjdelenen 10 kişi. Minarelerle ilgili hikâyeler.
ABARALAR.

Altı yol üstü ev olan yapılar.

 

P.T.T

Artuklu Üniversitesi Misafirhanesi olarak kullanılan binanın Tarihi. Evin sahibi Şatana ailesi, 1915’ daki olaylardan etkilenmeleri. U seklindeki Mardin’in en eski ve görkemli Mimari olan Sarkis Lola tarafından yapılan tarihi bina örneğinin göz önüne serildiği tarihi  bina.

 

KIZ MESLEK  OKULU

Okulda gerçekleştirilen el sanatları, halılar, taş oymacılığı, camdan yapılan el sanatları. Okulun Mimarisi, elle işlenen giysiler.

 

2.GECE ŞANLIURFA’DA ULUDAĞ OTELİNDE KONAKLAMA
3.GÜN ŞANLIURFA’DA GEZİLECEK YERLER 
Hz. Eyyup Mağarasının ziyaret edilmesi. Hz eyyup’un topuğunu vurarak fışkıran şifalı su çeşmesini, çile çektiği mağarayı ziyaret etmek.
 

 

ŞANLIURFA

 

 

HARRAN

 

 

 

Harran,( evleri, surları, Tarihi Harran Okulunun, kalıntılarını ziyaret, Harran Kalesi, koni şeklindeki evleri ve evlerin özellikleri, Ulu Cami, Harran Höyüğü, Hayat el Harrani Türbesi, Mezarlıkları.) Sin tapınakları hk. bilgi. Tavukların bol yumurtladığı, atların daha uysal olduğu, taş ve tuğladan yapılı tarihi evler.
 

 

GÖBEKLİTEPE

 

 

 

Dünyadaki insanların, şimdiye kadar olan toplu yaşamla  ilgili felsefelerini  altüst eden  Göbekli Tepe tapınağı. Sinevizyon Gösterisi. Onbinlerce yıl önce o günün şartlarıyla gerçekleştirilen şaheserler, T  şeklindeki sütunlar, üzerindeki kabartmalar. Göbeklitepe’den Doğa’yı izleme. Göbeklipe’yi bulan Mahmut Barış amca’nın hikayesi. Sütunlardaki kabartmalar’ın anlamı, ‘Yılanlı’ ‘Tilki’li, ‘Domuzlu ve  uçan kuşların sergilendiği anıtsal yapılar. Claus Schmidth’in Göbeklitepe’de yaptığı kazılar.

HALİL_U RAHMAN GÖLÜ:

Hz İbrahim, hayatı, yaptıkları, Nemrut tarafından ateşe atılması. Balıkların ve göl’ün oluşması. Halil-u rahman ve Ayn Zeliha gölleri. Halil-u Rahman, Rızvan Ahmet P Camii, Mevlid’i- Halil camileri. Hz İbrahim’in 6 yaşına kadar yaşadığı mağara, Gümrük Han’da çay, kahve içme. Urfa çarşısında alışveriş.

 

SIRA GECESİ: Urfa yaşamıyla bütünleşen, misafirlerin ağırlandığı, çiğ köftelerin, kebapların yenildiği, herkesin müziğin her çeşidine doyduğu . Şanlıurfa’ın kendine özgü gece eğlencesi, müzik şöleni, bu geceler anlatılmaz, ancak yaşanır

 

4.CÜ GÜN  GEZİLECEK YERLER 
 

 

 

HALFETİ

 

 

Halfeti’deki Tekne Gezisi: Teknede seyahat  ederken anlatım, baraj gölü manzarasını seyrederken oynanan halaylar, değişik kültürlerden oyun havaları, müzik eşliğinde gerçekleştirilen mahalli oyunlar, danslar.  Eski ve yeni Halfeti hakkında bilgi, yarısı suda yarısı da görünen cami ve diğer yapılar. Rum Kalesi, Rum kalesindeki yapılar: Aziz Nersek Kilisesi, Barşavma Manastırı, kaledeki Kuyu, Savaşan Köy’ün su altında kalan Camisi, Batık minare. Halfeti gülü ve Sümbülü.
 

KELAYNAKLAR

Nesli azalan kelaynak kuşlarını yuvalarında izleme. Yaşamları, özellikleri, dünyada yaşadıkları alanlar. Tarihleri, koruma altına alınma amaç beslenme yöntemleri

 

 

 

 

GAZİANTEP

ZEUGMA MOZAİK MÜZESİ

 

GAZİANTEP KALESİ

Zeugma Mozaik Müzesi, Sinevizyon gösterisi. Mozaiklerde işlenen  Resimler ve Hikayeleri. Çingene Kızı, ve diğer mozaiklerin tek tek Mozaik hikayeleri. Zeugma’daki tarihi Belkıs köyünden getirilen mozaikler.  Birecik Barajının kapladığı alandan çıkarılanlar, diğer kiliselerden getirilenler.
Gaziantep Kalesi, Panoramik Müzesi, Kaledeki heykeller. Gaziantep’i Kuşbakışı gözleme. Gaziantep kurtuluş hikâyeleri. Gaziantep’in kurtuluşunda yer alan kahramanların heykelleri kalededir. Tarih boyunca uğradığı saldırlar ve bu günkü duruma gelmesi için geçirdiği yıkımlar ve onarımlar.

 

BAKIRCILAR ÇARŞISI Bakırcılar çarşısı, Bakırdan yapılan mutfak araç ve gereçleri. Tahmis Kahvesi, kahvenin tarihçesi, açılış. Amacı. Antep’in meşhur Yemenileri,
SERBEST ZAMAN Fıstık, Baklava Satın alma
Dönüş.

GAP TURU HAKKINDA DETAYLI BİLGİ İÇİN CANLI DESTEK HATTIMIZDAN HEMEN ŞİMDİ YAZABİLİRSİNİZ…

Devamını gör

Tur İçeriği

Diyarbakır
Diyarbakır

Diyarbakır'da balıklı göl uğrayacağımız yerler arasındadır.

Ek Hizmetler

  • Tursab güvencesi,
  • Seyahat sigortası,
  • Araç içi ikramlar,
  • Profesyonel rehberlik hizmetleri

Tur Lokasyonu

Created with Sketch. Doğu Anadolu

Yorumlar

0/5
Not Rate
Toplam 0 yorum yapıldı.
Mükemmel
0
Çok iyi
0
Ortalama
0
Düşük buldum
0
Olumsuz
0
Toplam 1 - 0 arası yorum gösteriliyor.

Sende bir yorum yaz...

Created with Sketch.
Fiyat 1050 ₺

Yönetci

admin

2019dan beri...

149 Yorum

Bunlarıda Beğenebilirsin

E-Bültenimize Üye Olun

Ücretsiz bültene üye ol, fırsatları kaçırma...

WhatsApp WhatsApp'tan yazın...